403.55 Ft

357.09 Ft

Pettyes szarvasok születtek a Szegedi Vadasparkban

Kiemelt kategóriák

Egészség
Orosz-ukrán háború
Utazás
Foci-VB
Interjúk
Életmód
Nagyvilág
Friss
Kultúra
Otthon
Autó
Sport
Gazdasági hírek

További kategóriák

Szórakozás
Olimpia
Balesetek-bűnügyek
Időjárás
Karrier
Belföldi hírek
Hirdetési felületek
Tech és tudomány
Orosz-ukrán háború

Miközben az EU újabb szankciókat vezet be az oroszok ellen, Magyarország nem támogatja Ukrajna felvételét az unióba

10perc.hu
2022. 03. 01.

Az Európai Unió keleti blokkjához tartozó kilenc állam által életre hívott B9 nyolc tagja nyílt levélben kéri, hogy az ukránokat a lehetõ leggyorsabban nyilvánítsa a tagjának, míg Magyarország nem írta alá a dokumentumot.

Úgy tûnik, Magyarország, illetve annak kormánya bizonyos tekintetben megpróbál nem részt venni bizonyos Oroszország elleni közös fellépésekben. Elõbb Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter közölte, hogy Magyarország ugyan hozzájárult, hogy az Európai Unió fegyvereket szállíthasson Ukrajnába, de nem engedélyezi halált okozó fegyverek átszállítását hazánk területén a kárpátaljai magyarok biztonságára hivatkozva.

Aztán kiderült, hogy az Európai Unió keleti blokkjához tartozó kilenc állam által életre hívott B9 a magyar fél aláírása nélkül küldte el az EU legfelsõbb szerveinek azt a nyílt levelet, melyben Bulgária, Csehország, Észtország, Lettország, Litvánia, Lengyelország, Szlovákia és Szlovénia elnöke azt kéri, hogy Ukrajna a lehetõ leggyorsabban az Európai Unió tagja legyen.


A B9 országaiból nyolc aláírta Ukrajna felvételét az Unióba, egyedül hazánk nem látta el kézjegyével a dokumentumot - a fotó még a B9 2021-es, bukaresti értekezletén készült (kormány.hu)


Magát a levelet a cseh köztársasági elnök, Miloš Zeman honlapján tették közzé, és még a kérdés óvatos kezelésére felszólító német külügyminiszter is támogatásáról biztosította az aláíró nyolc államot. Ezúttal a magyar kormány a rezsicsökkentés megvédésére hivatkozott az emberek többségének elküldött e-mailjében.

A kormány álláspontja az ukrán helyzetrõl tárgy megjelöléssel kelt levelükben rögzítik, „Nem fogunk támogatni olyan javaslatokat sem, amelyek hazánk gázellátását és a rezsicsökkentést veszélyeztetik". Mindezt úgy, hogy az európaiak és szövetségesei újabb szankciókat terveznek Moszkva ellen.

Ugyanis a francia elnöki hivatal bejelentette a francia, az amerikai, a brit, a kanadai, a német, az olasz, a japán, a lengyel és a román vezetõk videókonferenciáját követõen – ide már nem is hívták meg a magyar felet –, hogy a napokban újabb szankciókat vezetnek be, hogy „a háború árát megemeljük Vlagyimir Putyin orosz elnök számára”. Az újabb gazdasági lépéseket a tagországok pénzügyminiszterei szerda délután videókonferencián vitatják meg.


Egy több mint 60 kilométeres hadoszlop tart Kijev felé    Fotó: orosz védelmi minisztérium sajtóosztálya


Az oroszok azonnal reagáltak, és kemény válaszlépéseket helyeztek kilátásba az Európai Unió Ukrajnát segítõ lépései miatt. Egyrészt egy több mint 60 kilométeres hadoszlop tart Kijev felé, másrészt a Kreml szerint ezzel véget ért az 1945 utáni „békés európai integráció” korszaka. Az orosz külügyminisztérium már kemény – de közelebbrõl nem részletezett – válaszról beszél, és arról, hogy az EU nem tudja, hogy ezzel milyen kockázatot vállalt.

 „Az Európai Unió lépései nem maradnak kemény válasz nélkül. Oroszország továbbra is az alapvetõ nemzeti érdekei szerint fog cselekedni, tekintet nélkül a szankciókra és a fenyegetésekre. Itt az ideje, hogy a Nyugat megértse, hogy a világgazdaság feletti kizárólagos dominanciája már rég a múlté” – olvasható az orosz külügyminisztérium közleményében, melyet az Interfax orosz hírügynökség hozott nyilvánosságra.

Főkép forrása:

Twitter

Címkék:

További cikkek

Népszerű cikkek

Kapcsolódó cikkek