403.55 Ft

357.09 Ft

Kinevezték a Magyar Honvédség új parancsnokát

Kiemelt kategóriák

Egészség
Orosz-ukrán háború
Utazás
Foci-VB
Interjúk
Életmód
Nagyvilág
Friss
Kultúra
Otthon
Autó
Sport
Gazdasági hírek

További kategóriák

Szórakozás
Olimpia
Balesetek-bűnügyek
Időjárás
Karrier
Belföldi hírek
Hirdetési felületek
Tech és tudomány
Orosz-ukrán háború

Putyin: nukleáris háborút nem szabad kirobbantani

MTI
2022. 08. 01.

Vlagyimir Putyin orosz elnök a nukleáris fegyverek elterjedésének megakadályozásáról szóló szerzõdés tizedik felülvizsgálati konferenciájának résztvevõihez és vendégeihez intézett üzenetében.

"Abból indulunk ki, hogy egy nukleáris háborúnak nem lehetnek gyõztesei, ilyet soha nem szabad kirobbantani, és mi a világközösség minden tagja számára egyenlõ és oszthatatlan biztonság mellett állunk ki,

- hangsúlyozta.

Putyin rámutatott, hogy több mint fél évszázados fennállása alatt az atomsorompó-egyezmény a nemzetközi biztonsági és stratégiai stabilitási rendszer egyik kulcsfontosságú elemévé vált. Az egyezményben az atomfegyverek elterjedésének megakadályozása, a leszerelés és az atomenergia békés célú felhasználása terén elõírt kötelezettségek teljes mértékben megfelelnek mind a nukleáris fegyverrel rendelkezõ, mind az ilyennel nem rendelkezõ államok érdekeinek - mondta.

Az orosz államfõ reményét fejezte ki, hogy a konferencia megerõsíti az atomsorompó-szerzõdésben részt vevõ valamennyi állam készségét arra, hogy szigorúan betartsák kötelezettségvállalásaikat, és "érezhetõen hozzájáruljanak a nukleáris fegyverek elterjedésének megakadályozását célzó rendszer megerõsítéséhez, valamint a béke, a biztonság és a stabilitás biztosításához a világban.

Az atomsorompó-egyezmény felülvizsgálati konferenciáit ötévente tartják. A tizedik találkozót eredetileg 2020 májusában tartották volna New Yorkban, de a koronavírus-járvány miatt elhalasztották idén augusztusra.

Az 1968-ban aláírt atomsorompó-egyezmény legitimálta Nagy-Britannia, Kína, az akkori Szovjetunió, az Egyesült Államok és Franciaország nukleáris arzenálját. A többi állam a dokumentum aláírásával lemondott arról a jogáról, hogy tömegpusztító fegyvereket állítson elõ vagy szerezzen be. A megállapodásnak jelenleg több mint 190 részes állama van. Izrael, India és Pakisztán nem tartozik közéjük, Észak-Korea pedig 2003 januárjában felmondta a szerzõdést.

Főkép forrása:

kremlin.ru

Címkék:

További cikkek

Népszerű cikkek

Kapcsolódó cikkek