A biztonság egész évben fontos, legyen szó telephelyrõl, lakóparkról vagy akár családi házról, de a nyári hónapokban, amikor a szabadságok miatt olykor csökken a személyes jelenlét, még kiemeltebben kell kezelni.
Ma már a modern technológiák lehetõvé tesznek olyan eszközöket és berendezéseket, amelyekre bátran bízhatjuk ingatlanunkat akár a napi mûködés folyamán, akár távollétünk idejére. Segítségükkel az õrzési feladatokat elvégzõ személyzetet a minimálisra lehet csökkenteni, hiszen elegendõ csupán egyetlen ember, aki a megbízható biztonságtechnikai eszközök felügyeletét ellátja.
Tapasztalataink szerint még mindig sokan vannak, akik nem fordítanak elegendõ figyelmet értékeik védelmére, pedig amellett, hogy rossz érzésként éljük meg, ha egy tárgyunknak lába kél, vállalkozás esetében egy ilyen körülmény akár a munkafolyamatot is megakaszthatja. Nem érdemes a biztonságon spórolni - hívta fel a figyelmet Farkas László biztonságtechnikai szakértõ.
A kapu az elsõ védvonal
Bármilyen ingatlanról is legyen szó, általában a kapu az elsõ védelmi vonala, amivel egy betérõ találkozik. Számos típus közül választhatunk, de már ezen a téren is érdemes a rendelkezésünkre álló modern technológiákat alkalmazni. Mind helytakarékossági, mind biztonsági szempontból ajánlottak a hazánkban még újdonságszámba menõ sorompószerûen felnyíló változatok, amelyek nem vesznek el területet a beálló két oldalán, és egyszerre töltik be egy úszókapu és egy sorompó funkcióját.
Biztonsági szempontból a kamerarendszerek is nagyon hasznos funkciót töltenek be Fotó: Freepik
Riasztó van. De mûködik is?
A riasztó egy olyan eszköz, aminek használatára normál esetben viszonylag ritkán kerül sor, hajlamosak vagyunk pusztán a léte miatt hátradõlni, hamis biztonságérzetben tartani magunkat. Attól, hogy rendelkezünk riasztóberendezéssel, korántsem biztos, hogy az mûködik is. Fontos, hogy bizonyos idõközönként tesztet futtassunk le rajta, ellenõrizve, hogy az akkumulátor megfelelõen mûködik, hiszen az nem örökéletû, gyártótól függõen néhány évente cserélni kell - jegyezte meg a szakember.
Kamerarendszer, de csak szabályosan!
Biztonsági szempontból a kamerarendszerek is nagyon hasznos funkciót töltenek be, azonban a szigorú szabályozások miatt felhelyezésükkor és használatuk közben sok elõírást kell szem elõtt tartani. Ilyen például az, hogy közterületrõl nem készíthet felvételt a kamera, illetve azt is meg kell határozni, hogy egy vállalkozás vagy társasház esetében ki jogosult a képanyag megtekintésére.
Tûzjelzõ nem csak akkor kell, ha kötelezõ
A tûzjelzõ berendezéseknek nemcsak vagyonvédelmi, de életvédelmi funkciójuk is igen jelentõs. Kifejezetten ritkán van szükség a használatukra, de akkor elengedhetetlen, hogy tökéletesen mûködjenek.