Természetesen a mûfû burkolatot nem a kertészkedés szerelmeseinek találták ki, hanem azoknak, akik a munkából hazatérve nem a fûnyírással, locsolással, gazolással szeretnék tölteni az idejüket. Márpedig a mai rohanó világban egyre többen vagyunk így ezzel.
A mûfû kiválthatja a kényes angol gyepet, de érdemes telepíteni térkõ vagy beton helyett is, mivel nem forrósodik fel olyan mértékben, mint a kemény burkolatok. További elõnye, hogy az év 365 napján üde zöld színnel javítja a hangulatunkat, gyerekeknek és kutyáknak is ideális terep a játékra, de távol tartja a vakondot is.
A mûfûvel kapcsolatban számos tévhit él, az egyik ilyen, hogy fák és bokrok köré nem ajánlott telepíteni. Ezzel szemben azonban a mûfû ölelését kifejezetten meghálálják a növények: a magasabb növények gyökeréhez továbbra is eljut a csapadék, hiszen a mûfûnek nincs szüksége rá, gyorsan átengedi magán. Ezért a mûfû telepítésével megspórolhatjuk a locsolásra használt ivóvizet, ami havonta egy átlagos kertben 20-25.000 liter vizet is jelenthet.
Érdemes telepíteni térkõ vagy beton helyett is, mivel nem forrósodik fel olyan mértékben, mint a kemény burkolatok Fotó: Freepik
A minõségi mûfû 10-15 évig is tartós, ám érdemes figyelni a gyártók garanciáit a megfelelõ pázsit kiválasztásakor. Ma már annak is van lehetõsége mûfüvet választani, aki amiatt aggódik, hogy a kisbabája mászik rajta jelentette ki Papp Ákos pázsitszakértõ.
A szakember elmondta, az egyik kedves ügyfelük úgy fogalmazott: a kertben és a teraszon is Holland Pázsituk van, szerinte lassan a házban is lesz. Sokan a teraszon, erkélyen próbálják ki a mûfüvet, ami villámgyorsan és egyszerûen lerakható, majd annyira megszeretik az érzést, ahogy mezítláb sétálnak rajta, hogy a kert egy részébe is kérnek tõlünk mesélte Papp Ákos.