403.55 Ft

357.09 Ft

Ötvenöt év a bitó árnyékában, ám most elõfordulhat, hogy mégis ártatlan a 87 éves japán férfi

Kiemelt kategóriák

Egészség
Orosz-ukrán háború
Utazás
Foci-VB
Interjúk
Életmód
Nagyvilág
Friss
Kultúra
Otthon
Autó
Sport
Gazdasági hírek

További kategóriák

Szórakozás
Olimpia
Balesetek-bűnügyek
Időjárás
Karrier
Belföldi hírek
Hirdetési felületek
Tech és tudomány
Otthon

Jön a büdös bogár szezonja! Mutatjuk, mit tehetünk ellene

10perc.hu
2023. 05. 07.

Nem csíp vagy harap, és nem okozhat károkat a bõrfelületünkön, vagy terjeszthet betegségeket, a legnagyobb veszélyt a terményekre és a különféle növényekre jelenti.

A bencepoloskának sokféle vicces neve van, akkor azonban már senki sem nevet rajta, amikor feltûnik az otthonában. Amellett, hogy kellemetlen látványt nyújt, kifejezetten káros rovarról van szó, amely a kertünkben, az erkélyünkön lévõ növényeinkben, de még a dísznövényekben is kárt tehet.

Ha a büdös bogár a kertedben vagy a növényeid közelében tûnik fel, keresd meg a levelek alján a világoszöld tojásainak a csomóit, amelyek gyakran háromszög alakban, a biliárdgolyókhoz hasonlóan rakódnak le, majd törd össze azokat – írta a southernliving.com. Ha már kikeltek, a nem olajjal való permetezés segíthet az ellenük való védekezésbe, teljesen azonban valószínûleg nem szabadít meg tõlük.

A kifejlett egyedeket kézzel is leszedheted a növényekrõl, ami után egy vödör szappanos vízbe érdemes merítened. Azzal viszont vigyázz, hogy hajlamosak a növényrõl a földre hullani, ha megzavarják õket, így pedig az elkapásuk is nehézkes lesz. Súlyos fertõzés esetén bevethetsz szerves növényi rovarölõ szert is, de ezeket csak tényleg végsõ esetben vesd be, mert a jó rovarokat is kiirthatják.

A büdös bogár valóban rászolgált a nevére. Ha megzavarják, a hasüregében lévõ mirigyek szúrós szagot bocsátanak ki, amely védekezõ vegyületként funkcionálnak. Ugyan nem mérgezõ vagy veszélyes az emberekre vagy a háziállatokra, de az erõs, változatos szag órákig is megmaradhat utána.


Kifejezetten káros rovarról van szó, amely a kertünkben, az erkélyünkön lévõ növényeinkben, de még a dísznövényekben is kárt tehet    Fotó: budosbogar.hu


A jó hír az, hogy a büdös bogár nem csíp vagy harap, és nem okozhat károkat a bõrfelületünkön, vagy terjeszthet betegségeket. A legnagyobb veszélyt a terményekre és a különféle növényekre jelentik. Ezért amikor a konyhában, a hálószobában vagy a nappaliban tûnik fel, akkor leginkább csak kellemetlen, vagy esetleg néhány növényünket, palántánkat veszélyeztetheti.

A büdös bogarak kifejlett állapotban például a fák kérge alatt vészelik át a teret, de jól érzik magukat beltérben is, például a padláson, a falakban vagy a fészerekben. A lényeg számukra az, hogy száraz és kényelmes helyük legyen, ahol tavaszig elrejtõzhetnek. Ha ezt megtalálták, egy jellegzetes szagot válaszanak ki, hogy odavonzzák a társaikat.

A legtöbbször egyébként csak néhányukkal találkozhatunk a beltérben, akkor is inkább tavasszal, vagy egy enyhébb teli napon. Ilyenkor a legjobb, ha egyszerûen megfogod õket egy darab papírzsebkendõvel (de úgy, hogy nem nyomod õket össze), vagy felporszívózod õket, ezután pedig dobd ki õket jó messzire.

Főkép forrása:

budosbogar.hu

Címkék:

További cikkek

Népszerű cikkek

Kapcsolódó cikkek