Az egyszerû erkélyt két három virágcseréppel és egy nagyobb virágládával ellensúlyozhatjuk. A télen összegyûlt tejfölös vagy joghurtos vödröket vonjuk be öntapadós tapétával. Ám a doboz külsejét akár egy általunk kiválasztott vászonanyaggal vagy színes papírral is új köntösbe öltöztethetjük. Lényeg, hogy jól ragasszuk rá a mûanyag felületre egy folyékony ragasztóval.
Ha a díszítõ papírt választjuk, akkor celofánnal vagy egy átlátszó fóliával érdemes még bevonni, hogy az esõben sem menjen tönkre. Amennyiben elkészültünk, jöhet egy nap szárítás, és máris tehetjük bele a virágföldet. Jöhetnek is a növények!
Már a kertészetekben és a virágüzletekben is kaphatóak egynyári palánták, amit igen kedvezõ áron be lehet szerezni. Érdemes elõször feltérképezni milyen oldalon van a terasz. Hova lehet tenni az árnyékosabb és hova a szárazságtûrõ növényeket.
Ha sokat süti a nap az egyik oldalt, akkor célszerû például díszcsalánt választani, mert ez a típusú növény jól bírja a meleget, ráadásul még a levelei is díszítenek. De akár összeültethetjük bársonyvirággal vagy petúniával, illetve tátikával. Akkor még színesebb hatást lehet velük elérni tanácsolta Forgács Ildikó kertészmérnök.
Egy olyan futónövénynek is szorítsanak helyet a korlátnál, ami nemcsak jól mutat, de akár májustól egészen október végéig virágzik. A muskátli ugyanakkor elengedhetetlen az erkély díszei közül, legyen futó vagy álló, bírja a meleget és árnyékban is jól elvan, a lényeg, hogy rendszeresen öntözni kell fogalmazott a szakember.
A verbéna is jó megoldás, amit egyébként sokan vasfûnek is neveznek, mert a középkorban úgy gondolták, azt, aki verbénát hord magánál, vasból készült eszköz nem sebezheti meg. A hosszan tartó virágzása miatt a terasz egyik leghálásabb növénye.
A fûszernövények akár balkonládákban is meghálálják a gondoskodást. Lehet egymás mellé zsályát, petrezselymet és bazsalikomot vagy oregánot ültetni. Sõt, egy-egy körömvirágot is tehetünk bele, amely ha virágzik, jól mutat közöttük. Figyelem, a megvásárolt palántákat azonnal ültessük át laza földbe.
Ha a mentával vagy a citromfûvel próbálkozunk, érdemes külön tenni õket egy-egy cserépbe, mert nehéz kordában tartani, mert annyira el tud bokrosodni. Természetesen, ha már lehet, a levelét folyamatosan szedjük, hiszen a nyári frissítõ italoknak is kellemes ízt kölcsönöz.