403.63 Ft

354.65 Ft

Az Egyesült Államok korlátozza a magyar útlevéllel rendelkezõk vízummentességét

Kiemelt kategóriák

Egészség
Orosz-ukrán háború
Utazás
Foci-VB
Interjúk
Életmód
Nagyvilág
Friss
Kultúra
Otthon
Autó
Sport
Gazdasági hírek

További kategóriák

Szórakozás
Olimpia
Balesetek-bűnügyek
Időjárás
Karrier
Belföldi hírek
Hirdetési felületek
Tech és tudomány
Életmód

Egyre többen aggónak a klímaváltozás és az extrém idõjárási jelenségek miatt

MTI
2023. 04. 23.

Az amerikai polgárok felét jobban aggasztja a klímaváltozás, mint egy évvel korábban.

Az amerikai lakosság több mint kétharmada tartja valóságosnak a klímaváltozást, csaknem négyötödük az elmúlt öt évben megtapasztalt olyan extrém idõjárási jelenséget, amelyet részben a klímaváltozásnak tulajdonít - derül ki a Föld Napján, szombaton közzétett közvélemény-kutatásból.

Az AP hírügynökség és a NORC társadalomkutató intézet közös felmérése szerint az amerikaiak 71 százaléka tartja valós jelenségnek a klímaváltozást, és 12 százalék tagadja, hogy létezik. Azok közül, akik valósnak gondolják a klímaváltozás folyamatát, 63 százalék annak okaként az emberi tevékenységet jelölte meg, az összes megkérdezett mintegy fele.

A válaszadók 48 százaléka mondta azt, hogy az elmúlt egy év eseményei aggódóbbá tették a klímaváltozást illetõen, 9 százalék pedig arról nyilatkozott, hogy csökkentek ezirányú félelmei.

A megkérdezettek 79 százaléka érintettje volt extrém idõjárási jelenségnek az elmúlt öt évben, akik közül csaknem kétharmad legalább részben a klímaváltozásnak tulajdonítja azt.

A legtöbben 55, illetve 45 százaléknyian extrém forró idõjárás, és hõhullám, illetve rendkívüli hideg, és téli vihar formájában tapasztaltak meg rendkívüli idõjárást, 24 százalék élt át hurrikánt vagy trópusi vihart, és 18 százalék volt tornádó érintettje az elmúlt öt évben az Egyesült Államokban.

Arra a kérdésre, hogy mi alakítja a klímaváltozásról alkotott véleményét, az amerikaiak 46 százaléka azt mondta, hogy a személyes tapasztalat, míg 43 százalék a tudósok véleményére hagyatkozik, 32 százalék pedig az iskolában tanultakra. 25 százalék nyilatkozott úgy, hogy véleményét a sajtóban hallottak, látottak alakítják a klímaváltozásról.

A közvéleménykutatást április közepén készítette az AP hírügynökség és a NORC társadalomkutató intézet telefonon, az Egyesült Államok lakosságának összetételét reprezentáló mintán.

Főkép forrása:

Illusztráció

Címkék:

További cikkek

Népszerű cikkek

Kapcsolódó cikkek