Továbbra is csúszik a pótlékok kifizetése az orvosok és szakdolgozók részére a Honvédkórházban. Olyannyira, hogy az idén az intézmény dolgozói még nem kaptak teljes fizetést - értesült az ATV Híradója. Ezt a Magyar Orvosok Szakszervezete is megerõsítette, amely közölte, "a bérszámfejtés sem átlátható". A Honvédkórház azt ígérte, hogy a következõ kifizetések már egy összegben fognak történni.
Márciusban jelent meg elõször a hír, hogy a Honvédkórház néhány munkatársai nem kapott még fizetést ebben az évben. Sok orvos és ápoló pedig csak a bérének egy részét kapta meg. A helyzet azóta sem oldódott meg, sok orvos és szakdolgozó még mindig kevesebb bért kap, mint amennyi szerintük a havi fizetésük lenne.
Idén a Honvédkórház dolgozói még nem kaptak teljes fizetést Fotó: ATV
Elek Norbert, a Magyar Orvosok Szakszervezetének helyi csoportvezetõje úgy fogalmazott, hogy az intézményben háromezren dolgoznak és csaknem mindenki érintett. Hozzátette, a januári átszervezés nagyjából 40 ezer forintot vett ki a dolgozók zsebébõl, most viszont egyéb juttatások késnek.
"A mûszakpótlékok, ügyeleti díjaknak a kifizetése sem történik még meg rendesen, tehát ez nem azt jelenti, hogy nem kapjuk a pénzeket, hanem azt, hogy nem tudjuk leellenõrizni pontosan, jól kaptuk-e" - tette hozzá Elek Norbert.
Súlyos válságba került a mosonmagyaróvári kórház, a polgármester szerint egy miniszteri megbízottal lehetne megmenteni az intézményt írja az RTL. A százezer fõt számláló város kórházában ugyanis jelenleg nem üzemel sem az intenzív osztály, sem a traumatológia. Hétvégére pedig bezár a szülészet és a gyermekosztály is.
Az összeomlás szélén áll a mosonmagyaróvári kórház Fotó: RTL
Az Orvosi Kamara megyei elnöke szerint a szakemberhiány és az alulfinanszírozottság a probléma oka. ,,Mûteni azt nem tudnak, de mondjuk egy csonttörést azt el tudnak látni, viszont a kontrollokat azt hivatalosan már más városokban fogják" mondta Szijjártó László. A Kórházi Fõigazgatóság közben azt ígérte, a legszükségesebb ellátásokat mindenképpen vissza fogják állítani.
Csütörtökön rendkívüli közmeghallgatást szerveztek az üggyel kapcsolatban. A helyiek arra panaszkodtak, hogy a 40 kilométerre lévõ Gyõrbe kell utazniuk ellátásért, ott is kezd már megtelni a kórház. Sõt, mivel ennyire megnõtt a terhelés, a várólisták is sokkal hosszabbak lettek.