Egyre inkább úgy tûnik, hogy nem érte el a célját a kormány azzal, hogy módosította parlamenti kétharmados többségével a kamarai törvényt, aminek egyetlen célja volt, hogy ellehetetlenítse a hatalommal szemben ellenálló Magyar Orvosi Kamarát. Ugyanis az orvosok döntõ többsége jóval az elõírt határidõ lejárta elõtt a MOK-ban való maradás mellett döntött.
Ma reggelig egyébként majdnem 23 ezren erõsítették meg kamarai tagságukat azóta, hogy a parlament eltörölte a kötelezõ tagságot. Jelenleg körülbelül 33 ezer aktív orvos van ma Magyarországon, így az orvosok közel kétharmada gondolja már most úgy, hogy kamarai tag akar maradni írta az mfor.hu.
Az ismét erõre kapott kamara azonnal hallatta is a hangját. Ugyanis a járási tiszti fõorvosok által jegyzett, Népszava birtokába jutott dokumentum arra figyelmezteti az alapellátókat, hogy teljesítsék kötelezettségüket, és vállaljanak havonta két alkalommal délután négytõl este tízig ügyeletet.
Kincses Gyula a Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöke szerint egyértelmû, hogy nem a kamara, hanem a hatalom fenyegeti az orvosokat Fotó: MOK
Az ellenszegülõket 30 ezer forintól 5 millió forintig terjedõ bírsággal és a mûködési engedélyük visszavonásával fenyegetik meg a határozatban. Ez utóbbi azt jelenti, hogy körzetében sem láthatná a munkáját az orvos. A MOK lázításra buzdít, és azt tanácsolja a fenyegetõ leveleket kapott orvosokat, hogy lépjenek fel a módszer ellen.
"Szegüljenek ellen, szervezõdjenek pertársaságba azok a háziorvosok, akik fenyegetõ leveleket kaptak a járási tiszti fõorvosoktól, hogy nem kötöttek önként szerzõdést az új ügyeleti rendszerrõl az Országos Mentõszolgálattal. Minden olyan agresszív lépés, amely a háziorvosokat elbizonytalanítja, vagy arra sarkallja, hogy inkább nyugdíjba menjenek, már az alapellátást veszélyezteti " javasolta Kincses Gyula a Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöke az érintetteknek.
Leszögezte azt is, hogy a kormányzati állításokkal szemben bebizonyosodott, nem a MOK fenyegeti az orvosokat, hanem a hatalom. Meg kell támadni a tisztiorvosi határozatokat, és azonnali mentességet kell kérni a bíróságtól. Ha a pertársaság megnyeri a pert, az csak azokra vonatkozik majd, aki belépett a pertársaságba. A törvény szerint az ügyeletet addig is el kell látni, de a szerzõdést nem kell aláírni, azt nem is javasolják senkinek.