Ahogy a könyv alcíme - Trauma, betegség és gyógyulás mérgezõ világunkban - is mutatja, eddigi legátfogóbb és legteljesebb könyvében a betegségek valódi okait kutatja, miközben éles kritikát fogalmaz meg a minket körülvevõ mérgezõ világról, és utat mutat az egészség és a gyógyulás felé.
Minden idõk legegészségmániásabb társadalmában nincs minden jól
Az egészség és a jó közérzet korunk mániájává vált
Kollektív egészségünk mégis egyre romlik. Mi történik itt? Mit jelent, hogy modern világunkban az orvostudomány szellemi képességeinek és kifinomultságának csúcsán egyre több krónikus betegséggel és más megpróbáltatásokkal, pszichiátriai betegségekkel és addikcióval találkozunk? - teszi fel a kérdést Máté Gábor.
A magyar származású, Kanadában élõ orvos új könyvében feltárja, hogy miközben a nyugati világ büszkén tekint az egészségügyi szolgáltatásaira, egyre több a krónikus beteg, és romlik a népesség általános egészségi állapota.
Máté Gábor több mint negyvenéves orvosi praxisa során ébredt rá, hogy amit normálisnak gondolunk, az korántsem az. Figyelmen kívül hagyjuk a trauma és a stressz ártalmas hatásait, valamint a modern élettel járó összes olyan feszültséget, amely rátelepszik a testünkre és a lelkünkre, illetve az egészségünket károsítja.
A rendelkezésünkre álló számtalan jól képzett szakember és különleges, modern eszköz sem segít rajtunk. A nyugati orvoslás nem a teljes embert nézi, nem törõdik vele, hogy mit mûvel a stressz a szervezetünkkel, az immunrendszerünkkel és az érzelmi egyensúlyunkkal. - olvasható most megjelent könyve borítóján.
A Normális vagy címû könyv október 6-ai, magyarországi bemutatóján az íróval személyesen is lehet találkozni, hiszen a könyv megjelenése apropóján Máté Gábor rövid látogatásra érkezik szülõhazájába.