Az immunrendszerünk erõsítésére a téli hónapokban van a legnagyobb szükség, az egészség megõrzésére pedig hatékony és természetes õsi módszer az apiterápia, mely alatt a méhek által elõállított anyagok gyógyító célú felhasználását értjük. Az immunerõsítésre használt termékek egy része növényi eredetû, mint a méz, a propolisz, míg a másik része a méhektõl származik, úgymint a méhpempõ.
Utóbbi a dolgozó méhek garatmirigy váladéka, a fiatal méhek táplálására szolgál, a kiváltságos méhkirálynõ pedig egész életében fogyasztja, számára ez a hosszú élet titka. Az immunrendszer támogatása, fertõzések, influenza megelõzésére, érelmeszesedés, szívinfarktus, idõskori elbutulás, cukorbetegség, csontritkulás, makuladegeneráció megelõzésében jól alkalmazható. A propolisz a méhek által a rügyekrõl begyûjtött gyanta, amihez a méhek saját váladékukat injektálják. A propolisz, mint egy bástya védi a kaptárt, megakadályozva a fertõzések és kórokozók behatolását, illetve a méhek megbetegedését is féken tartja.
A méhpempõ az immunrendszer támogatása, fertõzések, influenza, érelmeszesedés, szívinfarktus, idõskori elbutulás, cukorbetegség, csontritkulás, makuladegeneráció megelõzésében jól alkalmazható Fotó: instagram
Németh Józsefné Márta természetgyógyász-reflexológus lapunk kérdésére elmondta, a méz olyan természetes antibiotikum, amely kedvezõen hat az izomzat, a szívizomzat mûködésére, tisztítja a vért, jót tesz az emésztésnek, vérnyomáscsökkentõ hatása is van, nagy az energiatartalma, a fáradtság leküzdésében is hatásos. Egy kiskanálnyi méz kiválóan nyugtatja a stresszes idegrendszert és jól hat a férfi potenciára is. Akár minden napi is lehet enni, naponta 50-150 grammot.