Fantasztikus sikerrel és magyar aranyéremmel zárult a tokiói paralimpia második napja. Veres Amarilla ugyanis parádés teljesítménnyel, az utolsó két asszójában a világ tán két legjobb kínai vívóját is legyõzve lett a nõi párbajtõr aranyérmese. Hogy ez hogyan jött össze neki, azt mondta: "hát elõször is egy nagy csapatmunka volt, egyedül nem sikerült volna".
A tokiói paralimpia elsõ magyar aranyérmese kiemelte, hogy edzõjének, Kovács Ivánnak a taktikáját sikerült valóra váltania, elképzelték, hogyan kellene ennek kinéznie, hogyan kellene az ellenfeleit, fõleg a két kínait megverni, és ez most sikerült.
Veres Amarilla ugyanis parádés teljesítménnyel, az utolsó két asszójában a világ tán két legjobb kínai vívóját is legyõzve lett a nõi párbajtõr aranyérmese Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd
Egyrészt nagyon büszke vagyok, hogy tökéletesen végre tudtam hajtani azt, amit elõre megbeszéltünk. Másrészt pedig elkapott a flow és egyszerûen csak élveztem a vívást, ennek a kettõnek a kombinációja volt, amit lehetet látni" - mondta az MTI-nek Veres.
Nem titkolja, nem lepte meg a gyõzelme, mert õ igenis ezért jött. Sõt, már tegnap, a kardvívásban is hasonló álmai voltak, ám úgy tûnik, a Sors csak ma adta meg számára azt, ami a legnagyobb vágya volt.
Én ezért jöttem ide. Mindent megtettem az elmúlt öt évben a felkészülés során, az utolsó három évet a BVSC-ben végigdolgoztuk az edzõimmel. És nemcsak a vívóedzõimre gondolok, hanem az erõnléti felkészítõre is, a dietetikusra, a sportpszichológusra és mindenkire a klubban, aki hozzátett valamit is a felkészülésemhez. Ez egy óriási csapatmunka volt" - hangsúlyozta a 28 éves vívó, aki baloldali bénulással született.
Veres Amarilla az elsõ magyar nõi vívó paralimpiai bajnok Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd
Edzõje, Kovács Iván a sikert azzal magyarázta, hogy kockáztattak, és ez bejött. Az volt az elképzelés, hogy közel kell felvenni a távolságot és gyorsan kell akciókat indítani. Másodjára viszont már el kellett gondolkodni, hogy újra megpróbálják-e ezt, mert a döntõbeli kínai ellenfél már tudta, hogy mire számíthat, de úgy döntöttek, még egyszer ugyanezt csinálják, és bejött, ráadásul úgy, hogy ezúttal hátrányból sikerült fordítani.
A magyarok közül korábban csupán Szekeres Pál tudott gyõzni kerekesszékes vívásban paralimpián - Barcelonában és Atlantában összesen háromszor -, így ebben a sportágban Veres Amarilla az elsõ magyar nõi bajnok.