403.55 Ft

357.09 Ft

Vigyázzunk, hogy milyen búvárszivattyút használunk

Kiemelt kategóriák

Egészség
Orosz-ukrán háború
Utazás
Foci-VB
Interjúk
Életmód
Nagyvilág
Friss
Kultúra
Otthon
Autó
Sport
Gazdasági hírek

További kategóriák

Szórakozás
Olimpia
Balesetek-bűnügyek
Időjárás
Karrier
Belföldi hírek
Hirdetési felületek
Tech és tudomány
Nagyvilág

NATO-bõvítés: Törökország és Magyarország is hozzájárul Finnország felvételéhez

10perc.hu/MTI
2023. 03. 17.

Recep Tayyip Erdogan török elnök azon a sajtótájékoztatón beszélt errõl, amelyet Sauli Niinistö finn elnökkel közösen tartott négyszemközti megbeszélésüket követõen.

Erdogan pénteken Ankarában jelentette be, hogy Törökország hozzájárul Finnország NATO-csatlakozásához, valamint reményét fejezte ki, hogy a török parlament még a május 14-én tartandó választások elõtt ratifikálja Finnország NATO-csatlakozását.

Finnország tagságával a NATO még inkább megerõsödve játszik aktív szerepet a globális biztonság és stabilitás megõrzésében, Törökország pedig a NATO nyitott ajtók politikájának határozott támogatója - húzta alá török elnök.

Erdogan ugyanakkor jelezte, hogy Svédország NATO-csatlakozását illetõen negatív a megítélése, miután Stockholm még nem adta ki Ankarának azt a mintegy 120 "terroristát", akiket Törökország követel.

Ankara a svéd NATO-csatlakozás jóváhagyásának feltételeként a nemzetközileg is terrorszervezetnek nyilvánított Kurdisztáni Munkáspárt (PKK) ott élõ tagjainak kiadatását követeli. A PKK 1984 óta folytat fegyveres felkelést Délkelet-Törökországban a kurd kisebbség függetlenségéért.

Törökországnak a Svédországhoz fûzõdõ viszonya januárban mérgesedett el. Elõször január 12-én PKK-szimpatizánsok egy csoportja olyan bábut lógatott fel Stockholmban egy lámpaoszlopra, amely Erdogant jelképezte, majd január 21-én egy, a stockholmi török nagykövetség közelében tartott tüntetésen egy szélsõjobboldali párt dán vezetõje elégette a muszlimok szent könyvét, a Koránt.

Magyar oldalról közben Kocsis Máté közölte, hogy támogatják Finnország NATO-csatlakozását, errõl március 27-én lesz a parlamenti szavazás, Svédországról viszont nem döntöttek.


Főkép forrása:

NATO zászló

Címkék:

További cikkek

Népszerű cikkek

Kapcsolódó cikkek