403.55 Ft

357.09 Ft

Ellentámadásba lendültek az ukránok – Ez már a várt tavaszi offenzíva elsõ jele?

Kiemelt kategóriák

Egészség
Orosz-ukrán háború
Utazás
Foci-VB
Interjúk
Életmód
Nagyvilág
Friss
Kultúra
Otthon
Autó
Sport
Gazdasági hírek

További kategóriák

Szórakozás
Olimpia
Balesetek-bűnügyek
Időjárás
Karrier
Belföldi hírek
Hirdetési felületek
Tech és tudomány
Nagyvilág

Látogatható lesz az ókori Hegra városa

10perc.hu/MTI
2020. 11. 26.

Szaúd-Arábia a külföldrõl érkezõ turisták elõtt is megnyitja a monumentális sírépítményérõl ismert ókori Hegrát, a nabateus civilizáció régészeti helyszínét.

A Madáin Szálihként is ismert terület Szaúd-Arábia északnyugati részén, az al-Ulai oázis közelében található, 400 kilométerre Medinától. Ez volt a Kr.e. 4. századtól az 1. századig virágzó Nabateus királyság második legjelentõsebb városa a jordániai Petra után. A nabateusok sivatagi nomádok voltak, akik virágzó kereskedelmi csomóponttá tették Hegrát. Tömjénnel, fûszerekkel és aromatikus anyagokkal látták el Egyiptomot, Szíriát, a Földközi-tenger térségét és Mezopotámiát.

Évente csaknem ötezer szaúdi látogat el Hegrába, ahová külföldi turisták eddig csak speciális engedéllyel léphettek be. Mostantól azonban bárki ellátogathat a területre, aki az interneten megvásárolja a 95 szaúdi riálba (7600 forint) kerülõ belépõt. A látogatók buszokkal juthatnak el a sziklavárosba, ahol történetmesélõk avatják be õket a rejtélyes királyság titkaiba.


Hegra a Kr.e. 4. századtól az 1. századig virágzó Nabateus királyság második legjelentõsebb városa a jordániai Petra után      Fotó: wikipedia.org


A világörökségi helyszínen 111 sír és nagyjából hétezer nabateus felirat található. A legnagyobb sírépítmény csaknem 22 méter magas, a legrégebbi az i. e. 1. századból való. A sírok egy részét befejezetlenül hagyták, aminek oka nem egyértelmû. A város építészeti megoldásait ókori római és görög elemek inspirálták.

Főkép forrása:

wikipedia.org

Címkék:

További cikkek

Népszerű cikkek

Kapcsolódó cikkek