A Stonehenge, Európa egyik legjelentõsebb õskõkori építménye mintegy 5000 éves, a világ egyik csodájaként tartják számon. Ennek ellenére most könnyen elõfordulhat, hogy sérülhet a világörökség része, ugyanis a régészek, környezetvédõk, druidák tiltakozása és a tervezési felügyelõség javaslata ellenére a brit közlekedési miniszter jóváhagyta, hogy alagút építésével csillapítsák a gépkocsiforgalmat az angliai Stonehenge körzetében.
A leghíresebb brit õskõkori mûemlék mellé tervezett mintegy három kilométer hosszú alagút építése annak a kétmilliárd font költségvetésû útfelújítási programnak a része, amellyel a világörökség részét képezõ 25 négyzetkilométernyi terület közlekedési problémáit akarják megoldani. Grant Shapps közlekedési miniszter szerint az alagút több hasznot hoz, mint amennyi kárt okozna.
A brit kormány 2015-ben állt elõ elõször a tervvel, ám az ellenállást váltott ki mûemlékvédelmi csoportok körében, amelyek legalább egy négykilométeres alagút építését szorgalmazták, mondván, csak egy hosszabb alagút nyújthatna kellõ védelmet a Stonehenge-nek.