A munkahelyi elégedettséggel, a munkahelyváltási hajlandósággal és számos karrierépítéssel kapcsolatos kérdés is szerepelt a Mûegyetemi Állásbörze szervezõi által készített friss online kutatásban, melyet zömében 21 és 30 év közötti, fõként budapesti fiatalok töltöttek ki. A válaszadók 67,1 százaléka állt munkaviszonyban a kitöltés pillanatában: egyharmaduk multinacionális vállalatnál, egyharmaduk kis- és középvállalkozásnál, egyharmaduk pedig más típusú cégnél dolgozik.
A felmérés készítõi elmondták, a munkaviszonyban állók szûkített mintáján a jelenlegi munkahellyel való elégedettséget is mértek, és ez alapján elmondható, hogy a kitöltõk nagyobb része, 64,5 százalék inkább elégedett a jelenlegi munkahelyével, míg 12,1 százalék inkább elégedetlen. A minta 23,4 százaléka maradt semleges a kérdésben és jelölte a középsõ értéket.
A kutatásból kiderült továbbá, hogy nagyjából fele-fele arányban gondolkoznak a válaszadók a munkahelyváltáson, 16,4 százalékuk pedig határozottan váltani szeretne. A legerõsebb indok 62,4 százalékkal a nem megfelelõ fizetés, illetve körülbelül hasonló arányban az, hogy az illetõ más feladatkörrel szeretne foglalkozni.
A munkahelyi elégedettséggel, a munkahelyváltási hajlandósággal és számos karrierépítéssel kapcsolatos kérdés is szerepelt a Mûegyetemi Állásbörze szervezõi által készített friss online kutatásban Fotó: Mûegyetemi Állásbörze
Minden harmadik kitöltõ érzi úgy, hogy nem becsülik meg a jelenlegi munkahelyén (35,6%). A kitöltõk nagy többsége viszont jól kijön a munkatársaival, legalábbis ennek ellenkezõje nem indok a munkahelyváltásra, mindössze a kitöltõk 6,9%-ánál.
A felmérés kérdõívét kitöltõknek a megfelelõ bérezés a legfontosabb szempont, amikor egy munkára jelentkeznek, de az elõrelépési lehetõség, valamint a munkahelyi környezet is hasonló fontossággal bír. Átlagosan leginkább a 4 napos munkahétnek örülnének a kitöltõk, de népszerû a rendszeres közösségépítõ programok tervezete is.
Közepesnél nagyobb fontosságú a megszokottól eltérõ munkahelyi környezet, illetve a munkahelyi menza. A legkevésbé fontos tényezõ a nyitott iroda és a gyermekbarát munkahely. Ez utóbbi a minta átlagéletkorára is visszavezethetõ, ami a 27 évet sem éri el.