A Journal of Positive Psychology oldalán feltüntetett tanulmányban arra keresték a választ a kutatók, hogy hogyan lehet leküzdeni azokat az akadályokat, melyekkel az emberek találkoznak egy új helyzetben.
Dr. Russo-Netzer a tanulmány vezetõ szerzõje és csapata egy újszerû beavatkozást tervezett, az ún. viselkedési nyújtási beavatkozást, amivel arra ösztönözte az embereket, hogy lépjenek ki a komfortzónájukból.
A vizsgálatban résztvevõket véletlenszerûen besorolták két csoportba. Az egyik csoportnak a komfortzónájukon kívüli tevékenységet kellett folytatniuk két héten keresztül, még a másik csoportban lévõknek rendszeresen nyilvántartást kellett vezetni a tevékenységeikrõl.
A kutatók azt is mérték, hogy az önértékeléssel rendelkezõ emberek mekkora növekedést értek el a komfortzónájuk tekintetében a tesztidõszak során. A kutatás eredménye arra mutatott rá, hogy azok, akik a komfortzónájukból kiléptek, megnõtt az életükkel való elégedettségük!
Mindenkinek, aki nehezen találja ki a kiutat a komfortzónájából, a kutatók a következõ tanácsokat adják a folyamat megkönnyítésére:
Elõször is az öntudatosságra hívják fel a figyelmet. Azt javasolják, hogy minden olyan tevékenységet, amit ki szeretnénk próbálni, vagy már egy ideje megszeretnénk tenni, írjuk le egy papírra. Majd ezt követõen az ötleteket megvalósítható lépésekké írjuk át, és határidõvel lássuk el. Másodszor pedig azt javasolják, hogy legyünk nyitottak, álljunk készen a kísérletezésre.