404.28 Ft

356.01 Ft

Howitzer tüzérségi nehézfegyvereket is kap Ukrajna

Kiemelt kategóriák

Egészség
Orosz-ukrán háború
Utazás
Foci-VB
Interjúk
Életmód
Nagyvilág
Friss
Kultúra
Otthon
Autó
Sport
Gazdasági hírek

További kategóriák

Szórakozás
Olimpia
Balesetek-bűnügyek
Időjárás
Karrier
Belföldi hírek
Hirdetési felületek
Tech és tudomány
Életmód

Nyár végi hangulatban: hogyan éljük túl a tanévkezdést?

10perc.hu
2021. 08. 31.

A szülõk és a gyerekek hasonlóan élhetik meg azt, hogy a hosszú nyár után nem könnyû visszatérni az iskolába vagy a munkába. Szülõként hogyan segíthetünk a gyerekeknek abban, hogy örömmel és motiváltan kezdjék el a tanévet?

Augusztus végén azok a gyerekek, akik most lesznek elsõsök, általában már nagy izgalommal várják az iskolát. Az újdonság öröme mellett persze egy kis szorongás is ott bujkál, aminek a feloldásában szülõként a következõ négy aprósággal sokat segíthetünk:

1, Beszélgessünk a gyerekünkkel arról, milyen izgalmas új dolgok várnak rá az iskolában. Megtanul például olvasni, és sokat fognak játszani az új barátaival!

2, Vonjuk be az elõkészületekbe! Vegyük meg együtt az iskolába szükséges tanszereket, és engedjük, hadd válassza ki õ a füzeteket, az iskolatáskát vagy a ceruzákat.

3, Sétáljunk el néha együtt az iskola felé, ismerje meg a környéket, lássa legalább kívülrõl az épületet, hogy a tanévkezdéskor már ne legyen teljesen új és idegen.

4, Az elsõ nap a suliban nagy dolog. Ünnepeljük meg együtt valamivel, például egy közös  fagyizással, amit aztán akár családi rituálévá tehetünk, és minden évben megismételhetünk.

Sokszor felnõttként is nehezen éljük meg, hogy el kell engedni a szép nyári napokat. Az iskolakezdéssel újra rendszer lesz az életünkben, de plusz kötelezettséget is jelent: kimostuk-e a tesicuccot, be van-e fizetve az ebéd, stb. Elõször tehát a saját vegyes érzéseinket kell rendbe tenni, amire a következõ négy tippünk van:

1, Gondoljuk végig, miért lesz jó ez a változás, minek fogunk örülni. Beszélgessünk a gyerekünkkel arról, hogy mi az, amit már vár a suliban. A nagyobbakkal érdemes arról is beszélni, milyen célkitûzéseik vannak az évre, mit szeretnének elérni. 

2, A készülõdésbe mindenképpen vonjuk be a gyerekünket, kapjon az életkorának megfelelõ feladatokat, hiszen az iskolai ügyek intézése egyre inkább az õ dolga lesz. 

3, Alakítsuk a nyári lazább napirendet egyre inkább az iskolaihoz az utolsó napokban. A lefekvés és felkelés, valamint az étkezések idejét fokozatosan toljuk vissza az iskolaidõben megszokott felé. 

4, Az esetleges iskolai teendõket ilyenkor már érdemes elõvenni. Ez nem azt jelenti, hogy kezdjünk el görcsösen tanulni már szeptember elõtt otthon a gyerekkel, de azt igen, hogy segítsük, újra elõjöjjenek a rutinok (kicsiknél a ceruzafogás, írás, szorzótábla, nagyobbaknál a tervezés).

Az iskolakezdéssel járó stressz kezelhetõ. Ebben segít a Sulinyugi program, amely küldetése, hogy megtanítsák arra a gyerekeket, a tanárokat és a szülõket, hogyan tudják egyszerû, hatékony módszerekkel kezelni a feszültséget.

Ennek módszereit tanítják meg az alsósokra, felsõsökre és középiskolásokra szabott foglalkozásokon. A Sulinyugi programokkal hatékonyan segítenek a gyerekeknek abban, hogy megküzdjenek a stresszel, és késõbb sikeres, kiegyensúlyozott felnõttekké váljanak.

Főkép forrása:

sulinyugi.hu

Címkék:

További cikkek

Népszerű cikkek

Kapcsolódó cikkek